Close

Що таке чип NFC і для чого він потрібен?

Ще два-три роки тому, ми йшли в магазин з повним гаманцем – гроші, монети, банківські картки та дисконтні. Тепер достатньо просто мати смартфон, але не будь-який, а оснащений чипом NFC. І хоча ми чуємо про ці три літери давно, досі виникають питання «що це таке і яким чином працює?». Ми постараємось пояснити принцип роботи цієї технології простими словами. А також розкажемо, чому чип NFC такий корисний і необхідний.

Що таке NFC і як він працює?

Технологія NFC (Near Field Communication) – це, фактично, спосіб передачі даних на дуже короткій відстані. Але не плутайте його з Bluetooth, який також служить для передачі даних. Однак, він справляється з роботою на більшій відстані, яка може сягати до 100 м. Натомість чип NFC виловлює на відстані не більше 10 см. Тому, в смартфонах його встановлюють для здійснення безконтактних платежів.

А тепер цікавий факт – першим телефоном, який оснастили цим чипом, була Nokia 6131. ​​Її випустили в далекому 2006 році! Але тоді ще не придумали безконтактні платежі, тому ніхто не розумів всієї цінності технології. До речі, я мала цей телефон (і зараз досі є) і навіть не підозрювала, що він мав цю технологію.

В Україні безконтактні платежі почали масово використовувати лише після того, як у березні 2017 року ПриватБанк і MasterCard запустили послугу «NFC-гаманець», що дало можливість «прив’язати» свою банківську картку до смартфона. Сьогодні все частіше можна зустріти підтримку чипа у смартфонах, а наявність чипа – чи не один з найголовніших критеріїв при виборі ґаджета.

Принцип роботи NFC

В основу роботи чипа закладена радіочастотна ідентифікація (RFID) і головна мета технології – встановити, який пристрій до нього піднесли. Величезна перевага полягає у тому, що для роботи не потрібно, щоб обидва пристрої були активними. Лише той ґаджет, за допомогою якого і відбувається зчитування даних.

Вже впродовж певного часу можна замовити банківську картку зі спеціальною міткою. В такому разі, вам не потрібно проводити карткою через термінал, вводити PIN-код, затуляючи його рукою від сторонніх. Натомість, ви просто прикладаєте картку до термінала на кілька секунд – і за ваші покупки вже сплачено. Як це відбувається через смартфон – розкажемо нижче.

Види чипів і де вони встановлені

Більшість думає, що такі чипи встановлюють тільки у смартфони. Однак, перелік підтримуваних пристроїв досить великий. Зуважимо, що спочатку ця технологія була розроблена для швидкого сполучення двох пристроїв. Наприклад, для віддаленого налаштування вашої камери. За допомогою чипа можна визначити різні аксесуари для смартфона – від навушників до розумних годинників. Ось тільки він працює на частоті 13.56 МГц. Саме тому великі обсяги даних через нього передати не вийде, оскільки швидкість коливається від 106 Кбіт/с до 848 Кбіт/с.

Активні та пасивні чипи

Існує два види NFC – активні та пасивні. Як вже було зазначено вище, для роботи технології потрібен хоча б один пристрій з активним чипом.

Активні NFC встановлюють в:

  • смартфонах
  • планшетах
  • розумних годинниках і фітнес-браслетах
  • платіжних терміналах
  • фотоапаратах і відеокамерах
  • аудіотехніці
  • ігрових приставках

Пасивні чипи встановлюють в:

    • банківські картки
    • NFC-мітки і брелоки
    • проїзні квитки
    • аксесуари для смартфонівNFC мітки і де їх застосовуютьКрім чипів, дуже активно використовують і NFC мітки. Вони можуть продаватися в комплекті з пристроями «розумного будинку» або ж окремо. Мітку можна встановити в замок і відкривати двері за допомогою брелока або смартфона з NFC.Як розраховуватись смартфоном з NFC

      Якщо у вас смартфон з NFC, то для здійснення оплати вам потрібно зареєструватися в сервісах Google Pay  для смартфона на Android або Apple Pay для смартфона на iOS. Після реєстрації треба додати свої банківські картки. Також необхідно активувати чип в налаштуваннях вашого пристрою. Це досить легко і швидко робиться. Для цього зайдіть у налаштування –> розділ «Підключення» –> «NFC і оплата» та активуйте повзунок. Щоб убезпечити себе при здійсненні покупок в супермаркетах, потрібно буде включити розблокування за сканером відбитків пальців чи Face ID (Face Unlock).

      Технологія NFC – це дуже потрібна річ, яка спрощує наше життя, економить час і допомагає убезпечити процедуру оплати. Останнім часом, технологія активно впроваджується в різні сфери життя. Тому рекомендуємо купувати пристрої саме з NFC. Ви нам потім ще подякуєте за це.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *