Close

Університет потрапив у рейтинг найвпливовіших вишів світу

Інформаційний портал AcademicInfluence опублікував рейтинг найвпливовіших вищих навчальних закладів світу. До світового рейтингу потрапили 185 закладів освіти з України. Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя у цьому рейтингу посідає 40 місце серед українських університетів.

Впливовість ЗВО оцінювалась групою науковців і фахівців з аналізу даних за певним алгоритмом, який певною мірою усуває суб’єктивність, адже повністю позбавлений впливу людини та спирається виключно на емпіричні дані. При побудові рейтингу впливовості значення має те, як часто в документі або на веб-сторінці згадується людина: неодноразова згадка на сторінці, присвяченій певній темі, однозначно вказує на її зв’язок із цією темою.

Отож, фахівці вважають, що будь-який університет впливовий не сам по собі, а завдяки людям, які в ньому навчалися або працювали. Тобто впливовість університету оцінюється саме через тих людей з вишів, які зробили значний внесок у певній галузі.

Разом з тим, варто наголосити, що інформація про заклади береться з відкритих джерел даних, зокрема сайту університету й англомовної сторінки Вікіпедії.

У світовому рейтингу перші позиції займають Гарвардський, Стенфордський та Массачусетський університети, в рейтингу українських вишів — Київський національний університет ім. Шевченка, Києво-Могилянська академія та Львівський національний університет ім. Івана Франка. Зазначимо, серед тернопільських вишів до рейтингу увійшли 2 університети — Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя та Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *