Екскурсія на цифрову підстанцію «Прибузька»

28 травня 2024 р. студенти та викладачі кафедри КТ та інших кафедр факультету ФПТ відвідали першу цифрову підстанцію в Україні 110/10 кВ «Прибузька», яка працює за стандартами МЕК 61850 у місті Хмельницький.

На підстанції колектив зустрічали директор Департаменту високовольтних електромереж АТ «Хмельницькобленерго», к.т.н. Ігор БАЛЬЗАН та начальник служби підстанцій 35-110 кВ АТ “Хмельницькобленерго” Сергій СОЛОНЧУК, які надали фахову інформацію щодо роботи об’єкта та відповіли на численні запитання учасників тематичної екскурсії.

Варто зазначити, що підстанція є унікальною за своїми технічними рішеннями та відповідає рівню 21-го століття, адже обладнана автоматизованою системою управління технологічними процесами. Облік спожитої електроенергії заведено в єдину систему АСКОЕ.

Після екскурсії підстанцією, студенти разом з викладачами відвідали Меджибізький замок, на території якого розташовані різні музеї, оглядова вежа та збережені частини самого замку, захисних споруд.

Краєвиди цього місця і велич столітньої історії цього помістя, яку ми можемо побачити у 21 столітті, чудово доповнили цю поїздку.

Дякуємо організаторам за цікаву екскурсію і студентам – за цікавість і готовність досліджувати нове!