З 26 червня розпочалося міжнародне наукове стажування “Революція ШІ в дослідженнях та освіті: оволодіння нейронними мережами, машинним навчанням та етичними інноваціями”. Стажування проводиться дистанційно, з 26 червня – 06 серпня 2025 року, тривалість 180 годин ( дає 6 кредитів ECTS).
Організатори міжнародного наукового стажування – Східноєвропейська асоціація вчених (Варшава, Польща).
За сприянням докторки економічних наук, професорки кафедри управління інноваційною діяльністю та сферою послуг Людмили ЗАВІДНОЇ в якості спікерки була запрошена викладачка кафедри КТ- Ірина ДІДИЧ, доктор філософії (PhD) з прикладної математики, доцент, OPOLE UNIVERSITY OF TECHNOLOGY (Польща).
Мета міжнародного стажування: набуття науково-педагогічними працівниками України передових знань і компетентностей у сфері штучного інтелекту, включно з розробкою нейронних мереж, машинним навчанням, генерацією зображень і обробкою даних, а також освоєнням етичних принципів використання ШІ для автоматизації досліджень, створення академічних текстів і персоналізованого навчання, для підвищення інноваційного потенціалу і сприяння інтеграції сучасних технологій у наукову та освітню діяльність.
Ірина ДІДИЧ, PhD представляє теми:
1. Штучні нейронні мережі: теорія та практика
2. Машинне навчання в системах штучного інтелекту
3. Генерація зображень на основі штучного інтелекту
За результатами стажування буде виданий Сертифікат про проходження науково-педагогічного стажування, який є документом, що підтверджує проходження стажування у науковій установі в країні, яка входить до ОЕСР.
Міжнародне наукове стажування стане цінним досвідом для професійного зростання, розширення наукових контактів і обміну сучасними освітніми практиками.
Виступ у ролі запрошеної спікерки підтверджує високий науковий рівень експертизи викладачки кафедри КТ Ірини ДІДИЧ, PhD та сприяє зміцненню академічного іміджу кафедри комп’ютерно-інтегрованих технологій та ТНТУ на міжнародному рівні.