Close

Європа боротиметься з Китаєм і США в галузі штучного інтелекту

Європа представила свій план протидії домінуванню Кремнієвої долини і Китаю в галузі штучного інтелекту і технологій. Великі політичні пропозиції Європейської комісії викладають ідеї щодо доступу до даних, регулювання технологій штучного інтелекту і розпізнавання осіб та підтримки зростання європейських технологій. Пропозиції надійшли від Маргрете Вестагер, Тьєррі Бретона і Урсули фон дер Ляєн – всіх старших членів комісії.

«Ми вважаємо, що громадяни повинні мати можливість приймати більш ефективні рішення, засновані на не персональних даних. І ми хочемо, щоб ці дані були доступні всім – чи то державні або приватні, великі чи малі, нові тощо. Це допоможе суспільству в цілому отримати максимальну віддачу від інновацій і конкуренції».

Урсула фон дер Ляєн

Європа хоче спонукати своївітчизняні стартапи та технологічні фірми кинути виклик Китаю і США. Європа не хоче, щоб Кремнієва долина збирала всі дані. Одна з пропозицій стосується створення «єдиного ринку», що дозволяє до 2030 року вільно поширювати дані про все, від охорони здоров’я до фінансів і енергетики, в межах Європейського союзу.

Комісія описала свої побоювання щодо «накопичення величезних обсягів даних компаніями Big Tech». Ймовірно, американськими гігантами Facebook, Amazon і Google – і натякнула на подальше регулювання, щоб приборкати їхню владу. Метою всього цього є розширення обміну даними між державами-членами, підприємствами та державними органами.

Європа також хоче випередити штучний інтелект і вивчити розпізнавання осіб. В офіційному документі комісія виклала пропозиції щодо розвитку штучного інтелекту в Європі. У розробці ШІ домінували США і Китай, а в Європі не вистачає власного технічного гіганта, щоб конкурувати з американськими фірмами, такими як Facebook, Google, Amazon і Apple, або китайськими Baidu і Tencent. У міру того як ці фірми поглиблюють свої позиції у все більш важливій області штучного інтелекту, Європа може ще більше відставати.

Звіт Центру інновацій в області даних за 2019 рік показав, що в США було найбільше стартапів з штучного інтелекту і найбільше капіталу прямувало в цей сектор. Китай випередив Європу завдяки безперешкодному доступу своїх технологічних компаній до особистих даних людей, які мають основоположне значення для розвитку ШІ.

Європа відстає у фінансуванні і впровадженні штучного інтелекту.  Мета Європи – змінити це, одночасно дотримуючись суворих правил конфіденційності та особистих даних людей. В офіційному документі комісії йдеться, що Європа «може розробити екосистему штучного інтелекту, яка принесе користь технології всьому європейському суспільству і економіці». Він також стосується потенційного використання ШІ в охороні здоров’я, кібербезпеки, сільському господарстві тощо.

Комісія також заявила, що буде обговорювати зростаюче використання розпізнавання осіб в громадських місцях, заявивши, що в багатьох випадках це технічно порушує європейське законодавство про конфіденційність.

Керівники Кремнієвої долини відвідали Брюссель напередодні пропозицій ЄС. Генеральний директор Facebook, Марк Цукерберг, відвідав місто цього тижня. Генеральний директор Google, Сундар Пічаї, і Джон Джаннандреа з Apple також здійснили поїздку.

 

Related Posts

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *